Ekinplas

Çok genç olan şirketimiz konusunda 15-20 yıllık tecrübeye sahip uzman kadrosuyla müşterilerine yüksek kalite, hızlı teslimat ve uygun fiyat anlayışı ile hızlı ve emin adımlar ile büyümeye devam etmektedir. Yeni projeler için kendi bünyesinde Robot, konveyör, kalıp yapabilme özelliğinin olması nedeni ile çok hızlı reaksiyon vererek zaman ve uygun fiyat avantajı sağlamaktadır. 

Tercihleriniz geleceğinizi etkiler sloganı ile yola çıkan Ekinplas teknolojiyi takip ederek müşteri memnuniyetini ön planda tutarak çalışmalarına devam etmektedir. Gıda ambalajının yanı sıra Medikal ve Beyaz Eşya Plastik parçalarının üretimine de başlanmıştır. Gıda ve sağlık yönetmeliklerine uygun tüm üretim tesisi tamamen gıda ambalajı ve tıbbi plastikler üretme amacı ile yüksek kalite ve otomasyon standardı ile dizayn edilmiştir. Kaliteyi üretimin her aşamasında göz önünde bulundu-ran tesisimiz ISO 9001 ve ISO 22000 kalite yönetim sistemlerine sahiptir. Ayrıca tarım bakanlığı ve tüm resmi kurum çalışma izinlerimiz mevcuttur.

Misyonumuz

Tasarla, Üret, Değer Kat, Kazan.

Ulusal/Uluslararası alanda plastik enjeksiyon ürün imalatında en güvenilir ve saygın kuruluşu ol.

Yaratıcı ve iş birlikçi kimliğimiz ile ürün ve hizmet kalitemizi sürekli geliştirerek müşteri talep ve beklentilerini en üst seviyede karşılayıp tüm paydaşlarımıza gelişim ve değer katmak.

Vizyonumuz

Kalite Politikamız

Plastik enjeksiyon ürün imalatı alanında dünya pazarındaki rekabetin öngördüğü koşulsuz müşteri memnuniyeti için Kalite Yönetimi prensibine bağlı kalarak yüksek kalite ve standartlarda üretim yapmak temel İlkemizdir. Bunun için;

  • Ulusal/Uluslararası yasal düzenlemelere eksiksiz uyulmalıdır.
  • Çevre ve insan odaklı tüm faaliyetlerimiz sürekli gözden geçirilmelidir. Faaliyetlerimizden kaynaklanan olumsuz çevre etkilerini en aza indirmek, iş kazaları ve meslek hastalıklarını önlemek için gerekli tedbirler alınıp sürekli iyileştirme çalışmaları yapılmalıdır.
  • Entegre yönetim sistemimizi daha verimli ve etkin kılmak için çalışanlarımızın bilinç ve sorumluluğu sürekli eğitimle geliştirip yaygınlaştırılmalıdır.
  • Kısıtlı doğal kaynaklarımız etkin ve verimli kullanılmalıdır.
  • Atıkların azaltılması, ayrıştırılarak yeniden kullanımı, geri dönüşümü ve gerekli olanların yasal bertarafı sağlanmalıdır.
  • Kalite politikamızla birlikte çevre, iş güvenliği ve iş sağlığı uygulamalarımız teknolojik gelişmeler, toplum gereksinimleri ve müşteri beklentileri göz önüne alınarak sürekli iyileştirme çalışmaları ile en yüksek değerlere ulaşılmalıdır.
  • Talep edilen kalitedeki ürünü ve hizmeti rakiplerimize göre daha ucuza üretip, zamanında yerine ulaştırarak müşteri memnuniyeti sağlanmalıdır.

Kalite politikamız ancak ve ancak müşterilerimiz, çalışanlarımız ve tedarikçilerimiz ile hep birlikte çalıştığımız zaman kusursuz işleyecektir. Ekinplas ailesi olarak tüm paydaşlarımıza örnek olmak adına dünyamız ve evrensel değerler için kalite politikamızdan ayrılmayacağımıza söz veriyoruz.

Ürün Güvenliği Politikamız

Ekinplas Plastik olarak faaliyet gösterdiğimiz gıda ambalaj üretimi sektöründe modern teknolojik gelişmeleri takip ederek, ürün güvenliği ve kalite kültürünü geliştirmeyi ve sürekli iyileştirmeyi, çalışanlarımızın bilgi, becerilerini geliştirmek için iletişim ve eğitimi ön planda tutmayı, üretimin her aşamasında hijyenik şartları sağlayarak müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamayı, gıda güvenliği ile ilgili bilgileri kamu, tüketici ve tedarikçilere iletmeyi ve/veya bu bilgileri istemeyi, kaliteli ve hijyenik ürün sunmayı; bu doğrultuda yasal mevzuatlara, ISO 9001,ISO 22000 ve BRC Packaging standartlarının şartlarına uymayı, etkinliğini sürekli iyileştirmeyi ve aşağıdaki alt politikaların yerine getirilmesini sağlamayı taahhüt ederiz.

Hijyen Politikası

Müşterilerimize sunduğumuz ürünlerin her aşamasında fiziksel, kimyasal ve biyolojik gıda güvenliği tehlikelerini belirlemek, kontrol altına almak, sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak üretilmesini sağlamak.

Fiziksel Görünüş ve Takı Politikası

Üretim alanlarına iş elbisesiz veya koruyucu giysisiz, bonesiz girilmesine izin verilmez. Koruyucu giysiler üretim alanları ve risk oluşturması muhtemel belirlenmiş alanlarda giyilir. Üretim alanlarında çalışırken hiçbir takı kullanılamaz.

Önlükler temiz ve boneler kulak ve saçları tamamen kapatacak şekilde kullanılmalıdır. Önlüklerin temizliği firmamızın yürütmüş olduğu uygulamalar ile sağlanır.

Sigara İçme ve Yemek Politikası

Üretim ve depolama alanlarımızda ve soyunma odalarında sigara içmek ve yiyecek yemek – içmek yasaktır.

Uyarı levhaları görülebilecek yerlere asılmıştır.  Ziyaretçilerin ve taşeronların bu kurala uymaları sağlanır.

Üretim Alanlarına Giriş Politikası

Ziyaretçilerimiz, tedarikçilerimiz  üretim alanlarımıza özel önlük,bone giyerek ve Ziyaretçi Hijyen Anketi’ne tabi tutularak girerler.

Yabancı Madde ve Kesici Alet Politikası

Üretim alanlarımızda, fiziksel bulaşmalara sebep olabilecek yabancı maddelerin önlenmesi için,cam, kırılabilir plastik malzemeler, ahşap, tel malzemeler kullanımdan kaldırılmıştır. Mevcut olan cam ve kırılabilir plastik malzemeler, metal ekipmanlar koruma altına alınmıştır.

Kullanılması zorunlu olduğu durumlarda özel falçatalar kullanılır ve düzenli olarak kontrolden geçirilir.

Personelin Sağlık Kontrolleri Politikası

Personelin periyodik sağlık muayeneleri yaptırılır.  Bulaşıcı hastalık, üst solunum yolları enfeksiyonları, ishal, bulantı, öksürme hapşırma durumlarında üretim müdürü tarafından üretim alanından uzaklaştırılarak, sağlık kontrolüne gönderilir.

Taklit-Tağşiş Politikası

İşletmemizin  tüm alımlarında ve üretimde yasal mevzuatlar doğrultusunda üretim yapacağını, taklit ve tağşiş ürünleri üretimde kullanmayacağını ve üretmeyeceğini  taahhüt eder.

Sertifikalarımız